Anmälda båtar WSS Höstkroken Inshore 2017

Här är listan över anmälda båtar sorterad på klass, startgrupp och SRS.

Här finns startlistor för utskrift

Har ni frågor eller vill ändra något kontakta sekretariatet på sekretariat ”snabela” hostkroken.se

Nr Startnr Skeppare Båtklubb Båttyp SRS-tal Typ av SRS-tal Klass/Grupp Start tid
1 11 Björn  Torvaldsson SS Aros M22 0,876 SRS utan UVS tabell Race 1 10:00
2 12 Peter Jansson SS Aros H-båt 0,879 SRS tabell Race 1 10:00
3 13 Ola Jacobsson Köpings SK Birdie 32 0,882 SRSs mätbrev Race 1 10:00
4 14 Mathias Björklind WSS Dominant 78 0,890 SRS tabell Race 1 10:00
5 15 Anders  Berglind SS Aros M30 0,940 SRS utan UVS mätbrev Race 1 10:00
6 16 Mauritz von Krusenstierna BSL First 31.7 LR 0,963 SRSs tabell Race 1 10:00
7 17 Björn Olsson JKV CB66 Racer 0,965 SRS tabell Race 1 10:00
8 18 Jonas  Nyqvist Karlstads SS CB66 Racer 0,965 SRS tabell Race 1 10:00
9 19 Ola Svedberg SSG CB66 Racer 0,965 SRS tabell Race 1 10:00
10 20 Peter  Karlsson JKV CB66 Racer 0,965 SRS tabell Race 1 10:00
11 21 Anders Jakobsson JKV CB66 Racer 0,965 SRS tabell Race 1 10:00
12 22 Göran Johnsson SS Viken-Ägir CB66 Racer 0,965 SRS tabell Race 1 10:00
13 23 Stefan Fors WSS First 31.7 0,977 SRS mätbrev Race 1 10:00
14 24 Niclas Holm WSS J/70 0,981 SRS tabell Race 1 10:00
15 25 Thomas Alvarsson Södra Hjämarens BK Delphia 24 0,987 SRS mätbrev Race 1 10:00
16 26 Oskar Bergman SS Aros X-99 1,026 SRS tabell Race 1 10:00
1 31 Ulf Lindner SS Svearna Bavaria 38 Match 1,044 SRSs utan UVS mätbrev Race 2 10:10
2 32 Lars Cederblad WSS Arcona 340 1,049 SRS mätbrev Race 2 10:10
3 33 Göran Thingvall Ekerö BK Dehler 34 s/v 1,052 SRS mätbrev Race 2 10:10
4 34 Mikael Gustavsson WSS Arcona 340 1,057 SRS mätbrev Race 2 10:10
5 35 Henrik Kaasgaard WSS Dehler 34 SV 1,059 SRS mätbrev Race 2 10:10
6 36 Charles Tillander SS Aros Dehler 36 1,066 SRS mätbrev Race 2 10:10
7 37 Per Hultberg Mariefreds BK First 40,7 1,076 SRS mätbrev Race 2 10:10
8 38 Johannes Cederholm Strängnäs SS Salona 37R 1,086 SRS mätbrev Race 2 10:10
9 39 Claes Bergöö WSS Finnflyer 36 1,089 SRSs mätbrev Race 2 10:10
10 40 Peter Brorson WSS Elan 410 1,109 SRS mätbrev Race 2 10:10
11 41 Ita Grossmann KSSS Oneoff 1,110 SRS mätbrev Race 2 10:10
12 42 Anders Helmrich SS Aros Farr 30 1,111 SRS mätbrev Race 2 10:10
13 43 Göran Frick Södertälje BK Farr 30 1,113 SRS mätbrev Race 2 10:10
14 44 Anders Hallgren WSS First 44.7 grund köl 1,114 SRSs utan UVS tabell Race 2 10:10
15 45 Erik Mårtén SS Aros Farr 30 1,117 SRS tabell Race 2 10:10
16 46 Joakim Persson WSS Arcona 410 1,122 SRS mätbrev Race 2 10:10
17 47 Anders Frisk Viggbyholms SS J/111 1,128 SRS mätbrev Race 2 10:10
18 48 Marcus Österberg WSS J/122 1,135 SRS mätbrev Race 2 10:10
19 49 Anders Felling WSS Salona 44 1,137 SRSs utan UVS mätbrev Race 2 10:10
20 50 Bertil Orrvik Mariefreds BK Dehler 42 1,149 SRS mätbrev Race 2 10:10
21 51 Mats Frosteman WSS Corsair 28 CC 1,170 SRS mätbrev Race 2 10:10
1 101 Henrik  Sweidqvist SS Aros Folkbåt 0,793 SRSs utan UVS tabell Cruising 10:40
2 102 Andreas Jotorp WSS Maxi 77 0,802 SRSs utan UVS mätbrev Cruising 10:40
3 103 Åsa Tedbrant SS Aros Birdie 24 0,811 SRSs utan UVS tabell Cruising 10:40
4 104 Tomas Johansson SS Svearna 707 0,854 SRSs utan UVS mätbrev Cruising 10:40
5 105 Joakim Lemström WSS Albin Ballad 0,861 SRSs utan UVS tabell Cruising 10:40
6 106 Per Spaak WSS Comfort 30 0,898 SRS tabell Cruising 10:40
7 107 Gunnar  Zeeck SS Aros Comfort 30 0,898 SRS tabell Cruising 10:40
8 108 Lisa Manske BSL Fortissimo 0,905 SRS utan UVS tabell Cruising 10:40
9 109 Anders Kullstam Torshälla SS Murena 0,908 SRS mätbrev Cruising 10:40
10 110 Johan Böckert Enköping SS Omega 34 0,936 SRS utan UVS tabell Cruising 10:40
11 111 Lars-Göran Birgersson SS Svearna Avance 36 0,939 SRS utan UVS tabell Cruising 10:40
12 112 Tord Kvartsén Torshälla SS Hansson 31 0,942 SRSs utan UVS mätbrev Cruising 10:40
13 113 Clas-Göran Persson WSS Dufour 32 Classic 0,950 SRS mätbrev Cruising 10:40
14 114 Björn Forsberg SS Aros Omega 34 0,956 SRS tabell Cruising 10:40
15 115 Jan Eklund SS Aros Compis 36 0,959 SRS utan UVS tabell Cruising 10:40
16 116 Thord Porsander BSL Linjett 33 0,976 SRS tabell Cruising 10:40
17 117 Stefan Maxe Torshälla SS Dehler 33 0,976 SRS utan UVS mätbrev Cruising 10:40
18 118 Fredrik Österlund SS Aros Jeanneau 409 0,984 SRS utan UVS mätbrev Cruising 10:40
19 119 Hans Haettman SS Aros Hanse 375 0,993 SRS utan UVS mätbrev Cruising 10:40
20 120 Kjell Pettersson-Haid WSS Beneteau Oceanis 41.1 1,016 SRS utan UVS mätbrev Cruising 10:40
21 121 Erik Stenström SS Aros X 99 1,026 SRS tabell Cruising 10:40
22 122 Charlotte Bergsjö WSS Hanse400 1,036 SRS utan UVS tabell Cruising 10:40
23 123 Toni Blomkvist SS Aros Elan 40 1,066 SRS mätbrev Cruising 10:40
24 124 Claes Ahlin GYS RC SK 95 1,093 SRS utan UVS tabell Cruising 10:40

You may also like...

2 Responses