Anmälda båtar WSS Höstkroken Inshore 2018

Här är alla anmälda båtar sorterade efter klass och SRS. Kolla gärna att dina uppgifter stämmer. Behöver något ändras kontakta sekretariat (snabela) hostkroken.se

Startlistor finns även för utskrift här: Startlistor Utskrift

Rad Startnr Skeppare Båtklubb Båttyp Båtnamn Segelnr SRS-tal Typ av SRS tal Klass Start tid
1 11 Amelie Russberg JKV C55 0,857 SRS tabell Race1 10:00
2 12 Ebba Brobäck JKV C55 0,857 SRS tabell Race1 10:00
3 13 Anders Sundqvist Ekolns SK H-båt Peppar SWE-603 0,880 SRS tabell Race1 10:00
4 14 Ola Jacobsson Köpings SK Birdie 32 Eagle 9399 0,885 SRSs mätbrev Race1 10:00
5 15 Bertil Johansson SS Aros Nordisk kryssare 5½ Joulie SWE 21 0,900 SRSs mätbrev Race1 10:00
6 16 Janne Andersson Enköpings SS NF Miss air 270 0,905 SRSs mätbrev Race1 10:00
7 17 Anders  Berglind SS Aros M30 Perhaps S4 0,950 SRSs utan UVS tabell Race1 10:00
8 18 Björn Olsson JKV CB66 Racer Moroten SWE63 0,962 SRS tabell Race1 10:00
9 19 Stefan Fors WSS First 31.7 HR Försten SWE 732 0,962 SRSs mätbrev Race1 10:00
10 20 Peter Karlsson JKV CB-66 Racer Koppen SWE-48 0,962 SRS tabell Race1 10:00
11 21 Jonas Nyqvist Karlstads SS CB66 Racer Grodan SWE 88 0,962 SRS tabell Race1 10:00
12 22 Anders Jakobsson JKV CB 66 . SWE 43 0,962 SRS tabell Race1 10:00
13 23 Pär Bäck SS Viken-Ägir CB66 Racer Team GO SWE112 0,962 SRS tabell Race1 10:00
14 24 Göran Johnsson SS Viken-Ägir CB66 Racer regatta.nu SWE 45 0,962 SRS tabell Race1 10:00
15 25 Fredrik Birgersson SS Svearna CB66 ChEmAnÅs 20 0,962 SRS tabell Race1 10:00
16 31 Mauritz von Krusenstierna WSS First 31.7 LR Passaralla SWE 16612 0,966 SRSs tabell Race2 10:10
17 32 Oskar Bergman SS Aros X-99 Sexie 340 1,029 SRS tabell Race2 10:10
18 33 Erik Stenström SS Aros X-99 Miandra 199 1,029 SRS tabell Race2 10:10
19 34 Bröderna Beckman JKV Melges 24 Bernoulli SWE408 1,038 SRS tabell Race2 10:10
20 35 John Sjunnesson JVK Melges 24 Woodoo child SWE 475 1,038 SRS tabell Race2 10:10
21 36 Lars Cederblad WSS Arcona 340 Sjöstjärna SWE 19 1,051 SRS mätbrev Race2 10:10
22 37 Christer Cederblad SS Aros Dehler 36sq Shakira SWE 248 1,051 SRS mätbrev Race2 10:10
23 38 Mikael Gustavsson WSS Arcona 340 Mizar SWE 40 1,062 SRS mätbrev Race2 10:10
24 39 Charles Tillander SS Aros Dehler 36 Stormsteg SWE 145 1,069 SRS mätbrev Race2 10:10
25 40 Mathias Björklind WSS 11:Metre Swe125 1,091 SRS tabell Race2 10:10
26 41 Per Algotsson Björlanda Kile SS Farr 30 Farrgo SWE 10070 1,106 SRS mätbrev Race2 10:10
27 42 Göran Frick SöBK Farr 30 Onecorner SWE 381 1,110 SRS mätbrev Race2 10:10
28 43 Anders Helmrich SS Aros Farr 30 Cheyenne SWE 622 1,113 SRS mätbrev Race2 10:10
29 44 Erik Mårtén SS Aros Farr 30 S/Y Maskinen SWE 659 1,114 SRS mätbrev Race2 10:10
30 45 Peter  Brorson WSS Farr 30 Happy Yachting SWE 6100 1,119 SRS tabell Race2 10:10
31 46 Claes Bergöö WSS Finnflyer 36 Blue Café SWE-10927 1,120 SRS mätbrev Race2 10:10
32 47 Marcus Österberg WSS J/122 Joule SWE-122 1,135 SRS mätbrev Race2 10:10
33 48 Anders Felling WSS Salona 44 Sallie of Sweden SWE21 1,183 SRS mätbrev Race2 10:10
34 53 Elias Johansson SS Svearna H-båt Bris SWE 501 0,852 SRSs utan UVS tabell Cruising 10:40
35 54 Ingrid  Swedenborg SS Svearna 707 Toy SWE 127 0,857 SRS utan UVS mätbrev Cruising 10:40
36 55 Per Spaak WSS Comfort 30 Theresia 3759 0,865 SRSs utan UVS tabell Cruising 10:40
37 56 Björn Sjöberg SS Svearna Omega 28 Finns i sjön SWE 155 0,883 SRS tabell Cruising 10:40
38 57 Anders Kullstam Torshälla SS Murena Lady M 227 0,912 SRS mätbrev Cruising 10:40
39 58 Per Groth BSK Sextanten Bavaria 34 cruiser 2008 Gatzby 808 0,915 SRS utan UVS tabell Cruising 10:40
40 59 Ove Leichsenring WSS Comfortina 32 Marilyn 99 0,917 SRS utan UVS tabell Cruising 10:40
41 60 Bo Thyr BK Wega Hanse 315 thyra 619 0,938 SRS mätbrev Cruising 10:40
42 61 Lars-Göran Birgersson SS Svearna AVANCE 36 Traviata SWE/48 0,941 SRS utan UVS tabell Cruising 10:40
43 62 Hans Källbäck SS Aros Facil 35 Anna 29 0,947 SRS utan UVS tabell Cruising 10:40
44 63 Roberto Rudervall SS Aros Dehler 34 Mafalda SWE366 0,947 SRS utan UVS tabell Cruising 10:40
45 64 Björn Forsberg SS Aros Omega 34 Vivace S 38 0,959 SRS tabell Cruising 10:40
46 65 Jan Henrik Eklund SS Aros Compis 36 Kala Nag SWE 99 0,962 SRS utan UVS tabell Cruising 10:40
47 66 Erik Zarins Köpings SK SK30 Ejfi S226 0,968 SRSs utan UVS mätbrev Cruising 10:40
48 67 Stig Nilsson WSS Bavaria 37 CR Sabina 0 0,973 SRS utan UVS tabell Cruising 10:40
49 68 Lars Jansson Gamla Stans YS A 22 Särimner 22 SWE 378 0,983 SRS tabell Cruising 10:40
50 69 Stefan  Maxe Torshälla SS Dehler 33 Par Blue 11052 1,010 SRS mätbrev Cruising 10:40
51 70 Johan Engström WSS Dehler 35 Sailors Delight SWE208 1,016 SRS utan UVS mätbrev Cruising 10:40
52 71 Kjell Pettersson-Haid WSS Beneteau Oceanis 41.1 Stella Amor SWE 6979 1,021 SRS utan UVS mätbrev Cruising 10:40
53 72 Henrik Sweidqvist SS Aros Corsair puls 600 Anarchy sailing team Swe25 1,055 SRSs mätbrev Cruising 10:40
54 73 Jesper Bergsjö WSS Hanse 400 Fragancia SWE 98 1,061 SRSs tabell Cruising 10:40
55 74 Toni Blomkvist SS Aros Elan 40 Unplugged 6698 1,067 SRS mätbrev Cruising 10:40
56 75 Claes Ahlin GYS RC SK 95 Kerma 95 S 1 1,108 SRS utan UVS mätbrev Cruising 10:40
57 76 Henrik Borg WSS Dehler 47 Rosa Parks GBR 4250R 1,165 SRS mätbrev Cruising 10:40
58 51 Åsa Tedbrant SS Aros Birdie 24 FiaLotta 6484 0,813 SRSs utan UVS tabell Cruising 10:40
59 52 Andreas Jotorp WSS Maxi 77 Grådåren 254 0,831 SRSs utan UVS mätbrev Cruising 10:40

Du gillar kanske också...